Ki fizeti a kárt?

"Tavaly összesen 26, kátyú okozta kárról érkezett értesítés az önkormányzathoz.
Szombathelyen a helyzet más városhoz, például Budapesthez képest, jóval jobb. Ott például a múlt hét elején annyi autónak tette tönkre a kerekét egy kátyú, mint amennyien a megyeszékhelyen bejelentést tettek tavaly összesen.

A szakemberek továbbra is arra figyelmeztetik az autósokat, hogy a káresetet mindenképpen rögzítsék, igazolják: fényképpel, két tanúval, vagy rendőrségi jegyzőkönyvvel. Ezt követően érdemes felkeresni az önkormányzatot és a biztosítót. A Szombathelyi Városgazdálkodási Kft. tavaly mintegy 40 millió forintot költött kátyúzásokra. Létezik nagy és kis kátyú, van, amelyiket ki lehet kerülni, de olyan is, amelyik akár a futóművet is tönkreteszi. Horváth Imre, az Allianz Hungária Biztosító Rt. Nyugat-dunántúli Igazgatóság Szombathelyi Kárrendezési Központjának kárrendezési vezetője elmondta: - Nálunk nem jellemző annyira az efféle törés, mint például Budapesten. Tapasztalatunk szerint, az ügyfeleink megkeresik az útfenntartót, majd az útfenntartó, ha szerződése van velünk, akkor hozzánk irányítja, mi pedig rendezzük.

A bejelentések után az önkormányzat szakemberei maguk is ellenőrzik, hogy az adott útszakaszon valóban megtörténhetett-e a baleset. Azt, hogy végül ki fizeti a költségeket, számos tényező befolyásolja. Egy új út esetében például, - ilyenkor általában három év garancia van -, a kivitelező cég biztosítójához irányítják a károsultat, vagy esetenként az önkormányzat fizet, s később a hivatal rendezi az ügyet a cég biztosítójával."

(Forrás: www.tvszombathely.hu)